Nowości Altra 2023 - buty do biegania w terenie

2023-04-07
Nowości Altra 2023 - buty do biegania w terenie

Oprócz kilku nowości wśród modeli szosowych Altra przedstawionych w tym artykule, amerykański producent odświeżył też kilka propozycji trailowych. W zasadzie zmianom uległa cała rodzina Lone Peaka – podstawowy bestseller marki, Lone Peak 7 oraz dwie wersje z membraną czyli Lone Peak All-Wthr Low 2 i Lone Peak All-Wthr Mid 2. Jak krótko scharakteryzować najważniejsze cechy, które posiadają terenowe nowości?

Buty do biegania w terenie Altra Lone Peak 7

„Siódemka” to już 10. odsłona tego kultowego buta ze stajni Altra. Do jego najważniejszych zalet zawsze należał agresywny bieżnik pokryty mieszanką MaxTrac dla zapewnienia przyczepności w trudnym terenie, dynamiczna i responsywna podeszwa wykonana z pianki Ego oraz odporna na rozdarcia cholewka wykonana ze wzmocnionej siateczki mesh. Jeśli chodzi o amortyzację, to wynosi ona 25 mm, co pozycjonuje ją w kategorii „umiarkowana”. W środku podeszwy środkowej wszyta jest wkładka StoneGuard będąca optymalnym zabezpieczeniem stopy przed ostrymi kamieniami na podłożu.

W stosunku do butów biegowych Lone Peak 6 nowa wersja może pochwalić się lepszą stabilnością i pewniejszym trzymanie stopy. Szczególnie czuć to w okolicy pięty i śródstopia, dlatego poprawia się komfort użytkowania.

Buty trailowe Altra Lone Peak 7 posiadają sztandarową technologię FootShape, a w tym konkretnym przypadku jest to wersja Original, czyli gwarantująca najwięcej miejsca na palce i naturalne ułożenie stopy. Waga modelu to 314 g (męski w rozmiarze 44.5) oraz 261 g (damski w rozmiarze 40).

altra lone peak

Buty do biegania w terenie z membraną Altra Lone Peak All-Wthr Low 2

Dobrze przyjęta pierwsza wersja butów terenowych z membraną doczekała się kontynuacji. Klasyczny Lone Peak pokryty materiałem TPU ma za zadanie utrudniać przemakanie i dostawanie się wody do wewnątrz. Co jednak istotne, mikropory w membranie odpowiadają za transport potu i pary wodnej na zewnątrz, dlatego ten model zawsze gwarantuje pełen komfort.

Przede wszystkim, te buty biegowe charakteryzują się dużą uniwersalnością. Świetnie sprawdzą się na długich, błotnistych dystansach ultra, a docenią je również ci wybierający się na nizinne łąki, lasy czy szutry. Są dedykowane do używania w niesprzyjających warunkach atmosferycznych takich jak deszcz i śnieg. Mieszanka MaxTrac w podeszwie gwarantuje dobrą przyczepność, a pokrycie bieżnika gumą DuraTread zwiększa odporność na ścieranie. Oprócz tego, ten membranowy model Altry zachowuje najważniejsze właściwości tradycyjnego Lone Peaka.

FootShape w tym przypadku to najszerszy i najbardziej komfortowy Original. Lone Peak All-Wthr Low 2 w wersji męskiej waży 374 g (rozmiar 44.5), a w damskiej 295 g (rozmiar 40).

lone peak altra

Buty trekkingowe męskie Altra Lone Peak All-Wthr Mid 2

Łączy w sobie, podobnie jak model wyżej, cechy podstawowej wersji buta i technologie odpowiedzialne za utrudnianie przedostawania się wody do środku. Jego wyróżnikiem jest zaś wyższa cholewka nadająca tym butom trekkingowego charakteru.

Dzięki wszystkim właściwościom wymienionym przy okazji poprzednich wersji Lone Peaka i właśnie tej wyższej cholewce można śmiało sięgnąć po nie na pieszą wędrówkę w góry. Niesamowita wygoda, dobra przyczepność i wytrzymałość sprawiają, że mamy do czynienia z naprawdę wartościową, trekkingową propozycją.

Buty Altra Lone Peak All-Wthr Mid 2 powstały w oparciu o FootShape Original, a ich waga wynosi 428 g dla mężczyzn w rozmiarze 44.5 i 340 g dla kobiet w rozmiarze 40.

lone peak

Sprawdź pełną ofertę zarówno butów do biegania po asfalcie, jak i tych w teren. Marka Altra, dzięki różnorodności swoich produktów, pozwala każdemu zawodnikowi znaleźć dla siebie idealny model. Dowiedz się więcej o każdym z nich, by podjąć najlepszą decyzję!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel