Odzież termoaktywna X-Bionic - przegląd najważniejszych technologii

2020-06-10
Odzież termoaktywna X-Bionic - przegląd najważniejszych technologii
Mało który brand może pochwalić się tyloma autorskimi technologiami i innowacyjnością przez duże „I” w najszczerszym tego słowa znaczeniu! X-Bionic to szwajcarska marka o ugruntowanej pozycji na rynku działająca już ponad 20 lat na rynku producentów odzieży termoaktywnej. Firma zgłosiła ponad 800 patentów i sięgnęła po ponad 700 pierwszych miejsc w konkursach i plebiscytach. X-Bionic to lider wśród innowacji i wyznaczaniu trendów w produkcji odzieży technicznej. Artykuły tej marki cechują się wysokimi parametrami oddychalności, przepuszczalności powietrza i termoregulacji. Szeroka gama produktów pozwala dobrać odpowiednie wsparcie dostosowane do potrzeb użytkownika i uprawianego sportu.

Odzież termoaktywna X-Bionic – najważniejsze technologie:

3D Bionic Shpere System - Zaawansowany system pozbywania się wilgoci, który chłodzi ciało, gdy jest gorąco, a gdy temperatura spada, pomaga w jej utrzymaniu i ogrzewa organizm. Wszystko, to aby uniknąć wyziębienia i przegrzania oraz zapewnić suche i komfortowe warunki.

Efekt chłodzenia - Dzięki zwiększonej powierzchni specjalne włókna transportują na zewnątrz nadmiar wilgoci, która jest zastępowana świeżym powietrzem z otoczenia.

Efekt utrzymania ciepła - Podczas ewaporacji, ograniczoną przez małą ilość potu, ciepło zostaje akumulowane wewnątrz włókna.

Air-Conditioning Channels – Odzież termoaktywna biegowa posiada specjalne kanały wentylacyjne odprowadzające pot i ciepłe powietrze.

Air Guides - Kanały Air-Conditioning Channels są zawarte w strukturach Air Guides, aby efektywnie działały pod drugą warstwą odzieży. Zwiększa to stopień odparowywania potu.

Ideo Waistband - Ergonomicznie zoptymalizowany ściągacz wokół pasa. Koszulka bądź spodenki termoaktywne są lekko wydłużone z tyłu, dzięki czemu dobrze zakrywa ten obszar i przylega do ciała.

Sweat Traps - Laboratoryjnie testowane strefy, które zbierają nadmiar potu a następnie wydalają go na zewnątrz dzięki ewaporacji.

Air ComPlex Zone - W splocie słonecznym zawarte są receptory odpowiedzialne za dobre samopoczucie. Specjalny układ włókien wokół niego sprawia, że koszulka termoaktywna izoluje od zimna, ale jednocześnie nie pozwala na zbytnie przegrzanie.

Expansion Flex Zone - Rozciągliwy w sześciu kierunkach, elastyczny materiał umieszczony w okolicy barków pozwala na swobodną, niczym nieograniczoną pracę ramion.

Xbionic Partialkompression - Wykorzystanie pozytywnego wpływu kompresji na mięśnie podczas wysiłku bez zbędnej utarty właściwości chłodzących i oddychalności.

x-bionic odzież termoaktywna

Produkty z linii Invent X-Bionic doskonale sprawdzą się jako odzież termoaktywna do biegania (wierzchnia warstwa) w ciepłą i upalna pogodę. Lekkie i przewiewne, naszpikowane technologiami, zapewnią niezbędny komfort i uczucie świeżości. Zawarty system 3D Bionic Sphere chłodzi, kiedy zajdzie potrzeba, a ogrzewa, gdy robi się zimno. Zestaw koszulka + spodenki to doskonałe połączenie.

Odzież termoaktywna X-Bionic Energizer to doskonała „pierwsza warstwa”. Dzięki dobrej oddychalności pozwala na uniknięcie uczucia „grzania się”. Specjalne systemy szybko odprowadzają pot i gorące powietrze, a miękki i komfortowy materiał zapewnia niezbędną wygodę oraz minimalizuje ryzyko powstawania nieprzyjemnych otarć. Ściśle dopasowany krój dba o dobre przyleganie koszulki do ciała, a rozciągliwy materiał o swobodę ruchów.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel