Okulary rowerowe i kaski rowerowe - przegląd nowości marki Rudy Project

2020-04-06
Okulary rowerowe i kaski rowerowe - przegląd nowości marki Rudy Project
Rudy Project to firma z ponad 40-letnim doświadczeniem na rynku. Pochodząca z ojczyzny kolarstwa i esspreso, włoskiego Treviso, od dekad wyposaża czołowe zespoły Pro Touru w najwyższej jakości okulary rowerowe i kaski rowerowe. Oprócz najwyższych standardów bezpieczeństwa zapewnia również oryginalny design. Poniżej cześć – notabene bardzo rozległej – oferty marki na sezon 2020 dostępnej w sklepie TriCentre.pl.

Okulary rowerowe Rudy Project

Na pierwszy ogień idą okulary sportowe. Niezbędny element wyposażenia kolarza i triathlonisty oraz biegacza. Oprócz ochrony przed słońcem, osłaniają również przed wiatrem, gałęziami i innymi przedmiotami mogącymi wpaść nam do oka. Dodatkowo, znacząco podnoszą „stylówkę” co jest niezwykle ważne w wypadku stosowania zasady „co się nie dojeździ, to się dowygląda”. Okulary na rower Rudy Project sprawiają, że nawet największy Janusz triathlonu wygląda jak Janusz, ale w wersji premium!

Okulary rowerowe Rudy Project Defender

Model inspirowany maską do spawania... A tak na poważne to bazą do jego stworzenia był model Agressor z 1992 roku. Szerokie i wysokie szkło, dobrze zakrywa oczy i część twarzy zapewniając niezbędną ochronę. Duże pole widzenia pozwala na swobodne patrzenie na świat, nawet w pozycji czasowej, gdzie często zdarza się, że na linii wzroku znajduje się ramka. Miękkie zauszniki i noski pozwalają dobrze dopasować okulary na rower do indywidualnej fizjonomii, dzięki czemu leżą pewnie. Szeroka gama dostępnych szkieł pozwoli dobrać odpowiednie do preferencji każdego zawodnika. Możliwość customizacji produktu sprzyja dopasowaniu kolorów i wzorów do osobowości użytkownika.
okulary rowerowe rudy project

Okulary rowerowe Rudy Project Cutline

Kolejny model stworzony z aktualnymi trendami, czyli więcej zasłaniający niż odsłaniający. Wysokie soczewki chronią oczy i twarz oraz zapewniają szerokie i panoramiczne widzenie. Okulary na rower posiadają możliwość zdjęcia dolnej i górnej ramki, co jeszcze powiększa pole widzenia, zmniejsza wagę oraz poprawia wentylację. Szeroki wybór dodatkowych szkieł i ramek pozwala dopasować produkt pod użytkownika a możliwość zastosowania korekcyjnej wkładki z pewnością ucieszy sportowców o trochę gorszym wzroku.
rudy project okulary rowerowe

Okulary rowerowe Rudy Project Tralyx

Patrząc na ten model, od razu widać, że to „okulary szybkości”. Klasyczny, sportowy design o agresywnym wyglądzie w połączeniu z wysokiej klasy materiałami oraz ramką i szkłami odpornymi na uszkodzenia sprawia, że produkt spokojnie trafi w gusta szerokiego grona odbiorców. Okulary na rower są trochę mniejszych wymiarów niż wymienione wyżej, jednak dostępne są również wersje Slim i XXL o odpowiednio mniejszych i większych wymiarach szkieł. Okulary sportowe pozwalają na swobodny przepływ powietrza i wentylację, co z pewnością ma znaczenie podczas upalnej pogody.
okulary na rower rudy project

Okulary biegowe Rudy Project Propulse

To pierwsze okulary włoskiego producenta dedykowane dla biegaczy. Nie oznacza to oczywiście, że nie mogą go nosić kolarze czy triathloniści. Cechuje się bardzo niską wagą, bo ważą zaledwie 26 g! Są praktycznie niewyczuwalne na nosie. Regulowane, elastyczne zauszniki oraz dopasowana konstrukcja powoduje, że okulary do biegania pewnie leża na nosie bez ryzyka upadku. Jeśli jednak popiszemy się gracją słonia w składzie porcelany i zrzucimy nasze drogocenne gogle, to – pod warunkiem, że nie będzie to zrzut, jakiego dokonało USA na Hiroszmę – dzięki wykonaniu z materiałów odpornych na złamania i zarysowania, prawdopodobnie, nic im się nie stanie.
rudy project okulary na rower

Okulary rowerowe Rudy Project Rydon

Od ponad 15 lat jedne z najlepiej sprzedających się produktów tej marki. Metalowa ramka, oraz klasyczny kształt z pewnością zadowoli użytkowników szukających mniej krzykliwych i bardziej stonowanych modeli. Okulary na rower są lekkie i minimalistyczne, jednocześnie dobrze chronią oczy przed promieniami UV, UVA czy UVB. Regulowane, elastyczne zauszniki oraz sprężyste, gumowane noski pozwalają dopasować okulary do twarzy, dzięki czemu leża naprawdę pewnie i mocno trzymają się głowy. Dla osób z mniejszą twarzą i szukających „niższych” soczewek odpowiednie będą okulary sportowe tego modelu w wersji Slim.
okulary sportowe rudy project

Okulary rowerowe Rudy Project Fotonyk

To lekkie okulary na rower o pełnej ramce z możliwością demontażu jej dolnej części. Bardzo duża możliwość zmiany szkieł i części ramki na indywidualnie wybrane kolory, z pewnością zadowoli użytkowników szukających nietypowych wzorów. Szerokie pole widzenia wraz ze znakomitą optyka RP Optics zapewnia niezrównaną jakość obrazu i ochronę przed słońcem. Okulary sportowe – mimo iż raczej znane kolarzom – dzięki swojemu kształtu, niskiej wadze i dobremu dopasowaniu do twarzy powinny zadowolić również biegaczy.
rudy project okulary sportowe

Kaski rowerowe Rudy Project

Rudy Project to również ochrona głowy czyli kaski rowerowe. Produkty tej marki to najwyższej klasy wsparcie dla kolarzy. Wszystko dzięki zastosowaniu technologii, które za zadanie mają maksymalnie chronić naszą głowę i jej istotną zawartość – mózg. Wykonane z pianki EPS przy użyciu metody In-Mold są trwałe i dobrze rozpraszają siłę powstałą na skutek uderzenia o podłoże. Oprócz ochrony na najwyższym poziomie kaski na rower Rudy Project cechują się dużą utylitarnością, są wygodne i lekkie. Niektóre modele zoptymalizowano pod kątem aerodynamiki, ale wszystkie są przede wszystkim atrakcyjne. Jest to ważne, gdyż na rynku nie brakuje kasków, które swym wyglądem przypominają emaliowany garnek w spadku po babci...

Kask rowerowy The Wing

Istny crème de la crème wśród produktów Rudy Project i truskawka na torcie w segmencie kasków aero na rynku. Prawdopodobnie najszybszy na rynku! Zaprojektowany tak, aby w każdej pozycji głowy i wiatru dosłownie ciął powietrze i pozwalał jechać szybciej przy tych samych watach. Kask na rower jest wyposażony w demontowaną szybkę, którą również możemy przesunąć na wierzch za pomocą sprytnego systemu magnetycznego. Pozwala na ultraszerokie pole widzenia i jeszcze bardziej poprawia to jego aerodynamikę. Szeroki otwór z tyłu kasku pozwala na chłodzenie głowy i swobodną (jak na kask aerodynamiczny!) cyrkulację powietrza.
kask rowerowy rudy project

Kask rowerowy Rudy Project Volantis

To podstawowy kask aerodynamiczny z oferty marki. Jego najważniejsze cechy to przystępna cena, niska waga oraz opcjonalna możliwość montażu szybki. Wszystko to sprawia, że kask na rower jest atrakcyjną pozycją w segmencie aero. Pozbawiony ogona z tyłu, jest dobrą opcją dla osób niemogących bądź nieumiejących utrzymywać głowię w dobrej pozycji.
rudy project kask rowerowy

Kask rowerowy Rudy Project Boost 01

To prawdziwe doładowanie! Aerodynamiczny, lekki, o bardzo dobrej wentylacji, sprawdzi się zarówno na szosie, w triathlonie, jak i czasówce. Możliwość montażu opuszczanej szybki z pewnością docenią triathloniści. Kask na rower posiada sporo otworów wentylacyjnych, które w zależności od potrzeby można zasłonić dwoma rodzajami zaślepek – pełną przeznaczoną do wyścigów na czas i perforowaną dedykowaną do triathlonu.
kask na rower rudy project

Kask rowerowy Rudy Project Spectrum

To uniwersalny kask o bardzo dobrej wentylacji i zoptymalizowanych właściwościach aerodynamicznych. 15 otworów wentylacyjnych pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, a kluczowe z nich zasłonięto siatką, która chroni nas przed wpadającymi owadami. Kask na rower dobrze leży na głowie a jego krój mocno zachodzi na potylicę, dzięki czemu chroni ten wrażliwy obszar.
rudy project kask na rower

Kask rowerowy Rudy Project Venger

Można nazwać go następcą modelu Airstorm. Klasyczny kształt, niska waga oraz dobra wentylacja, to cechy szczególnie wyróżniające ten kask na rower. Wyposażono go również w dyskretną siateczkę, która chroni przed dostaniem się do środka niepożądanych gości jak owady czy patyki mogące powodować dyskomfort.
kaski rowerowe rudy project

Kask rowerowy Rudy Project Strym

Bardzo ciekawa propozycja wśród kasków szosowych/MTB. Atrakcyjna cena, niska waga oraz stylowy wygląd – wszystko to w połączeniu z odpowiednią klasą bezpieczeństwa sprawia, że kask na rower trafi w gusta szerokiego grona odbiorców. Dodatkowo, wyposażono go w demontowaną siatkę przeciw owadom, którą z pewnością docenią kolarze mający problem z robactwem wpadającym do wnętrza kasku.
rudy project kaski rowerowe
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel