Pierwszy start w triathlonie - część biegowa

2017-07-05
Pierwszy start w triathlonie - część biegowa
Ostatnia i zarazem najmniej gadżeciarska część serii „Pierwszy start w triathlonie”, czyli jak łatwo się domyślić, zajmiemy się dziś omówieniem etapu biegowego. Często najbardziej znienawidzona część triathlonu, gdzie mamy najmniej sił i walczymy z dotrwaniem do mety okazuje się dużo prostsza przy doborze odpowiednich akcesoriów i odzieży.

Wygodne buty to podstawa!


Bieganie w źle dobranych i niewygodnych butach to istny koszmar, który nie tylko powoduje dyskomfort, ale także negatywnie przekłada się na technikę biegu i powoduje kontuzje oraz przeciążenia. W trakcie biegu kontakt z podłożem mamy tylko poprzez buty, przez co są one nawet ważniejsze niż dobre opony w rowerze. Aby uniknąć kontuzji i odpowiednio dobrać rodzaj buta dla siebie w zależności od przeznaczenia, rodzaju nawierzchni, naszej budowy oraz oczekiwań, warto udać się do profesjonalnego sklepu. Producenci prześcigają się w coraz lepiej amortyzujących butach i nowoczesnych technologiach. Warto jednak skupić się na amerykańskim producencie obuwia ALTRA, ponieważ są pionierami innowacji na biegowym rynku. Poprzez wprowadzenie technologii FootShape oraz ZeroDrop uzyskano naturalny, biegowy krok, a także właściwe ułożenie stopy. Dzięki temu buty zapewniają biegaczowi odpowiednią pozycję, odciążają kręgosłup i kolana, a także nie powodują ścisku palców (szczególnie polecane osobom mającym problemy z wrastającymi i schodzącymi paznokciami). Dodatkową zaletą jest odmienny kształt buta w wersji kobiecej, dzięki czemu temat innej budowy anatomicznej stóp u kobiet został profesjonalnie rozwiązany. Polecane każdemu, kto ma problem z doborem odpowiedniego obuwia, ma szeroką stopę, nie lubi ścisku palców oraz ma powracające kontuzje.

Daszek i czapka - niezawodna ochrona na upały!


W słoneczne dni ważna jest ochrona głowy, ponieważ bardzo łatwo jest w ferworze walki przegrzać się, odwodnić i zakończyć przedwcześnie zawody z udarem. Aby temu zapobiec triathloniści i biegacze stosują z powodzeniem daszki i czapki, które dbają o ochronę głowy przed promieniami UV. Dodatkowo pozwalają na zatrzymanie potu na głowie i wstrzymują jego spływanie po twarzy. Daszek biegowy ma tę zaletę, że można na górę głowy położyć sobie worek z lodem, nawilżoną gąbkę lub polać się z bidonu bezpośrednio na głowę. Szeroka gama kolorów daszków Compressport oraz wybór zapięcia na rzep lub gumę sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje z łatwością pod kolor swojego stroju.

Pokonaj kwas mlekowy i biegnij szybciej!


Opaski kompresyjne na łydki znacząco przyspieszą usuwanie kwasu mlekowego z mięśni, dzięki czemu będziesz mógł biec szybciej bez bólu nóg! Pomagają zapobiegać kontuzjom, a także stabilizują mięśnie, przez co nie tracisz zbędnej energii na drganie mięśni. Absolutny hit, który podbił cały świat i od lat jest uznawany za jedną z najważniejszych pozycji nie tylko na treningu czy zawodach, ale także w regeneracji. Szeroka gama kolorów i modeli produktów Compressport daje szerokie pole do popisu przy wybieraniu swojego produktu i nawet najbardziej wybredni znajdą coś dla siebie.

Kolejna część poradnika sprzętowego w etapie biegowym już wkrótce. Zamkniemy temat i okaże się, dlaczego nasz sklep triathlonowy TriCentre jest dla Ciebie idealnym miejscem!
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixel