Podnieś komfort noszenia obuwia sportowego dzięki profesjonalnym wkładkom Currex!

2022-04-27
Podnieś komfort noszenia obuwia sportowego dzięki profesjonalnym wkładkom Currex!

Niezależnie od tego, na jakiej nawierzchni grasz w piłkę, jak często biegasz czy jeździsz na nartach, Twoje stopy i nogi narażona są na mnóstwo mniejszych i większych urazów. Aby do nich nie dochodziło, powinieneś posiadać odpowiednie obuwie i wkładki do butów piłkarskich, narciarskich czy biegowych. Dlaczego jest to tak istotne? Czy rzeczywiście wkładki do butów to konieczny element wyposażenia każdego sportowca? Podpowiadamy!

Spis treści wpisu:

Sport to, oczywiście, samo zdrowie, jednak aktywność fizyczna wymaga ochrony części ciała, które poddawane są wysiłkowi. Przeciążenia i ruch sprawiają, że Twoje stawy, mięśnie, ścięgna czy kości podatne są na skręcenia, zwichnięcia, zerwania czy złamania. Wkładki do butów to elementy, które pozwalają zminimalizować ryzyko takich zdarzeń.

Dlaczego warto nosić wkładki do butów?

Istnieje kilka powodów, które sprawiają, że powinieneś nosić wkładki do butów. Przede wszystkim dodatkowa warstwa w obuwiu amortyzuje ruch, odciążając nogi i kręgosłup – niezależnie od aktywności. To pozwala Ci na osiąganie lepszych rezultatów przy mniejszym wykorzystaniu energii. Wkładki do butów biegowych czy piłkarskich sprawiają, że ruch jest efektywniejszy, bardziej płynny i naturalny.

Poza tym, wkładki do butów (narciarskich, biegowych, piłkarskich, rowerowych) ułatwiają regenerację po wysiłku. Zmniejszają uczucie zmęczenia nóg, a dzięki temu umożliwią Ci szybsze nabranie sił i gotowość do dalszego trenowania. Wkładki chronią też nogi przed obtarciem i bolesnymi odciskami, pochłaniają zapach, odprowadzają pot oraz zwiększają komfort poruszania się po nawierzchni.

W zależności od tego czy stosujesz wkładki do butów narciarskich, czy biegowych, zwiększają też czucie w nodze, co ułatwia jazdę na nartach, granie w piłkę czy uprawianie joggingu. Zwróć jednak uwagę na to, aby wybór wkładek podyktowany był chęcią posiadania najwyższej ochrony dla nogi. Tu możemy polecić markę Currex, której produkty są prawdziwym hitem i wybierane są przez sportowców amatorów, jak i profesjonalistów.

Biegnij jeszcze lepiej i wydajniej z wkładkami biegowymi

Niezależnie czy biegasz krótkie dystanse, czy maratony, wkładki do butów biegowych Currex powinny być nieodzownym elementem zawodów i treningów. Dlaczego są tak ważne w trakcie biegania? Odpowiednio dobrane zwiększają czucie powierzchni – zarówno w przypadku poruszania się po twardych, „kontuzjogennych” podłożach (asfalt, beton, kostka brukowa), jak i miękkiej ziemi w trakcie biegów po lesie lub innych terenach zielonych.

Wkładki do butów od Currex (tutaj możemy wymienić, np. takie produkty jak CURREX Wkładki do butów trekkingowych HIKE PRO HighCURREX Wkładki do butów biegowych RUN EXPERT HIGH czy CURREX Wkładki do butów biegowych RUN EXPERT LOW) to najwyższa jakość przeznaczona dla każdego typu biegacza. Mają zerowy drop i świetnie dopasowują się do stopy użytkownika. Zapewniają wsparcie łuku stopy, zwiększają stabilność i amortyzację, pochłaniając wstrząsy. Możesz je docinać według własnego uznania, a niewielka waga sprawia, że nie będą dla Ciebie żadnym obciążeniem.

CURREX Wkładki do butów biegowych RUN EXPERT LOW

Stosując wkładki do butów biegowych od Currex, szybko zauważysz poprawę w jakości biegu i regeneracji po nim. Zwróć uwagę na to, aby dobrać model pod kształt swojej stopy i typ butów, które posiadasz oraz charakterystykę wybieranego przez siebie najczęściej dystansu.

Lepsze czucie piłki w wysokiej jakości wkładkach do butów!

Dobre czucie nie dotyczy wyłącznie biegania. Ten aspekt to istotny szczegół, wpływający na efekt gry w piłkę. Niezależnie czy grasz w hali, na sztucznej trawie czy naturalnej nawierzchni – wkładki do butów piłkarskich od Currex poprawiają przyjęcie, strzał i bieg w trakcie meczu piłkarskiego. Dlaczego tak się dzieje?

Wyjaśnimy to na przykładzie CURREX Wkładki do butów piłkarskich CLEAT PRO HIGH. Stopa, która leży na specjalnej wkładce, nie ślizga się po powierzchni obuwia, zachowując pożądane ustawienie. Dzięki temu podanie czy strzał dotrze właśnie tam, gdzie sobie tego życzysz. Dodatkowo noga lepiej odbija się od podłoża, ułatwiając wykonywanie biegu po murawie czy przeprowadzanie dryblingu.

CURREX Wkładki do butów piłkarskich CLEAT PRO HIGH

Wykorzystując wkładki do butów piłkarskich, stopa lepiej układa się w trakcie gry, nie jest zmęczona i pozwala na więcej. Będziesz szybciej wykonywał sprinty, lepiej hamował czy celniej strzelał. Wkładki używane są przez profesjonalistów na całym świecie, a Currex to marka, która zapewnia najlepsze produkty tego typu. Dodatkowo wkładki dla piłkarzy tego rodzaju mają antybakteryjną powłokę i ułatwiają pozbycie się nadmiaru wilgoci z okolic stopy.

Większa moc pedałowania z odpowiednią wkładką do butów

Bieg (piłkarski czy typowy jogging) to niejedyny sposób na wykorzystanie wkładek. Świetnym rozwiązaniem dla fanów rowerów są wkładki do butów rowerowych. Jakie są zalety takich elementów jak CURREX Wkładki do butów rowerowych BIKE PRO LOW?

Przede wszystkim ułatwiają przekazywanie mocy nacisku nogi na pedał. To umożliwia wygenerowanie większej energii jezdnej i szybszy ruch jednośladu. Noga nie ślizga się po powierzchni buta, jest stabilna i dobrze ułożona. W pełni generuję siłę, jednak ograniczając zmęczenie organizmu. To dzięki temu jesteś w stanie jechać dużo szybciej, ale i dalej – bez uczucia wyczerpania. Wkładki do butów rowerowych to zresztą nie tylko wsparcie dla stopy. Dzięki tym elementom dużo pewniej zachowują się mięśnie łydki (istotne dla kolarzy) czy kręgosłup. Stosowanie wkładek to lepsze wyniki i dużo sprawniejszy organizm.

CURREX Wkładki do butów rowerowych BIKE PRO LOW

Ich funkcjonalność z pewnością docenią zawodnicy MTB, kolarze szosowi, ale też triatloniści, którzy wymagają wsparcia w różnych warunkach na każdym etapie jazdy czy biegu. Stosując takie rozwiązanie, możesz więcej!

Sporty zimowe - bez urazów i odcisków z Currex

Na koniec musimy pamiętać o fanach sportów zimowych. Niezależnie czy uprawiasz snowboarding, jeździsz na nartach, czy aktywnie biegasz na tzw. biegówkach, wkładki do butów narciarskich to obowiązkowy element wyposażenia. Do czego służą takie produkty?

Wkładki do butów narciarskich od Currex (patrząc, np. przez pryzmat CURREX Wkładki do butów narciarskich EDGE PRO LOW) mają unikalny kształt, który dopasowuje się do nietypowego obuwia narciarskiego. Amortyzują one wstrząsy i wibracje, chroniąc nogi przed kontuzją. Wkładki te poprawiają stabilność stopy, mają silikonowe wypustki do efektywnego wspierania dynamicznego, niespodziewanego ruchu (tak intensywnego w trakcie jazdy na desce czy nartach), a dodatkowo ułatwiają termoregulację. Musisz bowiem pamiętać, że nawet najlepsze obuwie do sportów zimowych nie ochroni w 100% stopy przed utratą tak ważnego ciepła.

CURREX Wkładki do butów narciarskich EDGE PRO LOW

Currex możesz stosować również w czasie alpinizmu, jazdy na deskorolce, ale też... gry w golfa. Wszędzie tam, gdzie stopa będzie narażona na wiele nienaturalnych, dynamicznych ruchów. To rozwiązanie, które jest bardzo bezpieczne, skuteczne i higieniczne. Bez wkładki nie warto ruszać na narciarskie stoki.

Jak na dłoni widać więc, że stosowanie różnego rodzaju wkładek do butów sportowych to najlepsze rozwiązanie. Dzięki nim będziesz dbał o swój organizm, zapewniając sobie przy okazji możliwość uzyskiwania świetnych rezultatów podczas treningów lub w trakcie startu w zawodach. My polecamy używanie wkładek Currex niezależnie od tego czy potrzebujesz wsparcia w rekreacyjnym wysiłku, czy jesteś profesjonalnym zawodnikiem.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel