Profesjonalne skarpetki do biegania - które wybrać?

2018-10-17
Profesjonalne skarpetki do biegania - które wybrać?
Obok butów skarpetki biegowe są jednym z tych elementów wyposażenia, które mają duży wpływ na komfort treningu. Nie powinno do niego się używać zwykłych – chyba, że chcesz szybko nabawić się odcisków i mieć opuchnięte stopy. Skarpety biegowe uwzględniają aktywność i obciążenie stopy podczas biegu, dlatego są znacznie mocniejsze od standardowych. Powinny być również wykonane z oddychającego materiału. Oto informacje, które pomogą Ci w wyborze najlepszych skarpetek biegowych dla siebie!

Skarpety biegowe – czym powinny się cechować?


Pierwszym kryterium wyboru jest pora roku. Są dostępne co prawda skarpetki biegowe uniwersalne, ale jak mówi stare powiedzenie: „Jeśli coś jest do wszystkiego, jest do niczego”. W tym przypadku to się sprawdza, dlatego dobrze mieć w bieliźniarce osobne skarpety na ciepłe i chłodne pory roku. Te drugie powinny być dłuższe, zapewniając lepszą izolację termiczną nodze, jednak w obu przypadkach muszą skutecznie odprowadzać pot, jednocześnie gwarantując skórze prawidłowe oddychanie. Z tego tytułu nie sprawdzi się bawełna, więc producenci skarpet do biegania stawiają na inne materiały, których często dodatkową zaletą jest także antybakteryjność. Dla wygody użytkownika powinny mieć one płaskie szwy, dzięki którym zminimalizowane zostanie ryzyko otarć, zaś najlepiej, aby były bezszwowe.

Dla przykładu prezentujemy kilka polecanych par wraz z wymienieniem cech, które sprawiają, że są one dobrym pomysłem na zakup dla każdej osoby aktywnej:

BALEGA Blister Resist Quarter – w celu zwiększenia ochrony przeciwodciskowej, te skarpetki do biegania wykonane zostały ze specjalnego połączenia ze sobą zarówno naturalnych, jak i sztucznych włókien. Ponadto, taka kombinacja sprawia, że stopa ma doskonałą wentylację oraz termoregulację – w chłodnych miesiącach skarpety ocieplają, w ciepłych – dają przyjemne uczucie chłodu. Skarpety BALEGA są bezszwowe, co eliminuje ryzyko powstania odcisków. Klapka piętowa umieszczona została wyżej niż w zwykłych skarpetkach – rozwiązanie takie ma na celu zapobieganie zsuwaniu się skarpetek z nóg. Zaletą jest także elastyczny ściągacz.

skarpetki biegowe balega

COMPRESSPORT ProRacing Socks v3 - skarpetki do biegania długie, dedykowane przede wszystkim osobom startującym amatorsko lub profesjonalnie w imprezach triathlonowych i biegowych, ale nie jest to oczywiście warunek konieczny, aby skorzystać ze wszystkich ich zalet. A jest ich niemało – przy produkcji zastosowana została technologia 3D.DOTS, która ma za zadanie wywoływać mikromasaż. To wygodne rozwiązanie powinno zmniejszyć zmęczenie i w trakcie biegu wpływać na proces regeneracji! Dzięki zaawansowanemu procesowi termoregulacji stopa ma zawsze właściwe warunki, a materiał wykonania – z wbudowanymi we włókna jonami srebra, które pomagają redukować nieprzyjemny zapach i ryzyko powstawania pęcherzy - ma za zadanie dodatkowo tłumić wstrząsy. Ponadto skarpety do biegania ProRacing Socks posiadają specjalny pasek na podbiciu stopy wpływający na odpowiedni przepływ krwi oraz stabilność w bucie.

skarpetki do biegania compressport

ZEROD RUNNING SOCKS - skarpetki do biegania od producenta wyspecjalizowanego w produkcji odzieży i akcesoriów dla triathlonistów. Wykonane w 98% z poliamidu z 2% dodatkiem elastanu, dzięki czemu możliwa jest naturalna wentylacja. Wykonano je z zastosowaniem technologii Cloud Comfort – mają grubszy panel z amortyzującym systemem w okolicach kostek, palców i spodu stopy. Dodatkowo łuk stopy jest wspierany przez technologię Arch Support. Rozwiązania te wpływają na komfort biegu i wydajność podczas codziennych treningów.

skarpetki biegowe zerod

Skarpety biegowe nie są drogim wydatkiem, dlatego warto zaopatrzyć się w najlepsze – zobacz wszystkie, jakie mamy specjalnie dla Ciebie w naszym sklepie!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel