Recenzja: Compressport skarpetki rowerowe oraz ultralight

2023-02-01
Recenzja: Compressport skarpetki rowerowe oraz ultralight

W każdym sporcie odpowiednie przygotowanie jest kluczem do poprawy swoich wyników i dobrych rezultatów. Jazda na rowerze jest o tyle wymagającą dyscypliną, że aby zoptymalizować swój wysiłek nie wystarczy tylko ciężko trenować i przestrzegać diety, niezbędny jest też odpowiedni sprzęt. Dotyczy to nie tylko samego roweru, ale też używanej odzieży. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór choćby skarpetek. Ta recenzja skarpet Compressport da Ci odpowiedź czy warto zdecydować się właśnie na ich zakup!

Spis treści wpisu:

Dlaczego wybór odpowiednich skarpet rowerowych jest tak ważny?

Odpowiednio dobrane skarpety rowerowe zapewniają o wiele lepsze doznania z jazdy. Na czym polega różnica, jaką zapewniają?

  • Oddychanie skóry – są one wykonywane z oddychających i lekkich materiałów, które nawet w czasie upałów sprawiają, że stopy pozostają chłodne i suche. Zazwyczaj wykonywane są one z włókien poliestrowych gwarantujących doskonałe oddychanie i bardzo szybkie odprowadzanie potu,
  • Odprowadzanie potu – bawełna, bardzo często stosowana w skarpetkach codziennego użytku, nie sprawdza się podczas jazdy na rowerze. Materiał ten jest higroskopijny, co oznacza, że bardzo szybko wykonane z bawełny skarpety stają się mokre od potu. Powoduje to otarcia, a także ochładza skórę, co nawet latem daje się we znaki, szczególnie podczas szybszych zjazdów,
  • Ochrona przed obtarciami – tempo podczas jazdy na rowerze jest bardzo szybkie, co zwiększa ryzyko drobnych urazów skóry powodujących jednak silny dyskomfort. Kilka sfer w skarpecie jest wobec tego grubszych niż reszta, aby materiał lepiej zabezpieczał przed otarciami. Ma to miejsce na pięcie, sklepieniu podłużnym bocznym i śródstopiu. Do tego ściągacze są bardzo elastyczne i utrzymują skarpetkę, nie wywołując ucisku,
  • Komfort – często skarpety rowerowe posiadają włókna antybakteryjne i chłodzące, a łącząc to z ochroną przed otarciami, odprowadzaniem potu i poprawioną wentylacją skóry, komfort jazdy na rowerze jest dzięki temu elementowi garderoby zdecydowanie wyższy niż w zwykłych skarpetkach.

Skarpetki rowerowe Compressport – przegląd modeli

Odzież rowerowa wysokiej jakości jest jak widać niezwykle istotna, dlatego warto decydować się na renomowane firmy. Taką jest Compressport, firma oferująca skarpety rowerowe odpowiednie dla wszystkich amatorów kolarstwa. Opinie o Compressport są bardzo pozytywne, na co produkty zasłużyły sobie licznymi zaletami. Oferta składa się z kilku modeli, więc można między nimi wybierać zależnie od potrzeb:

  • Skarpetki techniczne AERO SOCKS – produkt przeznaczony dla biegaczy, kolarzy i triathlonistów. Skarpetki te są wyjątkowo przewiewne, skóra doskonale w nich oddycha i wykazują wyjątkowo wysoką przepuszczalność powietrza. Opór powietrza generowany przez materiał jest w ich przypadku zminimalizowany, czyli powietrze ślizga się po nich, a to przekłada się na szybszą jazdę przy mniejszym nakładzie siły. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest Ultralight Ventilation Mesh, czyli bardzo cienka i przewiewna siateczka, odpowiadająca za idealną przepuszczalność powietrza i oddychanie skóry. Skarpetki rowerowe Compressport bardzo szybko wysychają i odprowadzają ciepło, co chroni przed powstawaniem bolesnych odcisków i otarć, podnosząc komfort użytkowania.
  • Skarpetki ProRacing Socks V4 Bike – gwarantują komfort bez względu na warunki, w jakich odbywa się jazda oraz na warunki atmosferyczne. W najnowszej wersji zmieniono materiał, co sprawiło, że jest on jeszcze milszy dla skóry i bardziej miękki. Oddychanie stopy w tych skarpetach jest doskonałe, podobnie jak odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. W newralgicznych miejscach umieszczono siateczkowe panele, które poprawiają termoregulację i przepływ powietrza, co jest szczególnie istotne podczas upalnych dni, by również wtedy cieszyć się komfortem podczas treningu. Te skarpetki rowerowe Compressport wyróżnia też świetna aerodynamika, a to za sprawą technologii minimalizującej opór powietrza.
  • Skarpetki ProRacing Socks V4 Ultralight Bike – produkt ten wyróżnia, przede wszystkim, jego niezwykła lekkość. Jedna para waży zaledwie 36 g, co przekłada się na odciążenie stopy. Te skarpety rowerowe wykonano z cienkiego siateczkowego materiału, doskonale przepuszczającego powietrze. Skuteczne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz powoduje, że te skarpetki szybko schną i nawet podczas upałów ćwiczenie w nich jest wygodne i komfortowe. Materiał jest miękki, a w dodatku nie zastosowano w nim szwów, co sprawia, iż skarpetki rowerowe Compressport nie wywołują otarć ani odparzeń. Specjalny układ włókien odprowadza ciepło na zewnątrz, więc spada też ryzyko powstawania odcisków. Elastyczny, rozciągliwy materiał, z którego wykonano ten element odzieży, dopasowuje się do stopy, przez co skarpeta nie przesuwa się. Kompresja zastosowana w panelach na śródstopiu i ścięgnie Achillesa przyczynia się do poprawy krążenia i zmniejszenia odczuwalnego zmęczenia nóg.

Recenzja skarpetek rowerowych Compressport

Jak widać, recenzja skarpet Compressport musi zawierać pozytywną ocenę. To produkty bardzo wysokiej jakości zapewniające liczne zalety, wynikające z ich użytkowania. Wspólnymi cechami wszystkich modeli są znakomita wentylacja i poprawa aerodynamiki w postaci zminimalizowania oporu powietrza w trakcie jazdy rowerem. Cechą wspólną jest także wykonanie z poliamidu i estalanu, czyli materiałów idealnych do produkcji odzieży rowerowej tego rodzaju.

Wyprodukowane przez Compressport skarpety rowerowe są nadzwyczaj uniwersalne, można je stosować w każdym rodzaju kolarstwa (MTB, szosa, tor i triathlon). Są one szybkoschnące i bardzo lekkie, lecz jednocześnie zadbano o zwiększenie grubości materiału w wymagających tego miejscach, by skutecznie chronić przed otarciami. Skarpetki te zapobiegają powstawaniu odcisków, a w dodatku dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie również pod kątem wizualnym.

Ogromną zasługę w tak pozytywnej opinii odgrywają w przypadku tych skarpet zastosowane w nich nowoczesne technologie. Znajdują się wśród nich m.in. wypustki masujące stopę i zapobiegające ślizganiu się w bucie. Wypustki te mają także właściwości amortyzujące i pochłaniają wstrząsy. Materiał wokół kostki jest zaś bardziej rozciągliwy, co poprawia stabilność stawu skokowego. Wokół łuku stopy zastosowano natomiast elastyczny ściągacz, który zapewnia dobre trzymanie łuku i wspiera go. Przy tak dużej ilości nowoczesnych technologii i rozwiązań korzystnych dla użytkownika, używanie tych skarpet rowerowych jest bardzo przyjemne i bezpieczne.

Podsumowanie

Pozytywne opinie o Compressport nie wzięły się znikąd. Ten szwajcarski producent zasłużył na nie dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i stworzeniu skarpet wydatnie poprawiających komfort kolarskich treningów. Jeśli nie możesz się wciąż zdecydować, które z tych skarpetek najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku, zapraszamy do skontaktowania się z nami. W ofercie naszego sklepu dostępne są skarpety do jazdy na rowerze, które z pewnością spełnią wszystkie Twoje potrzeby!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel