Regeneracja po wysiłku fizycznym - skuteczne sposoby na regenerację po treningu

2020-11-13

Regeneracja – temat tak rozległy, że już napisano o nim tysiące stron, a z pewnością pojawi się co najmniej drugie tyle. To szczególnie ważny proces dla osób uprawiających sport, gdyż wpływa na cały cykl treningowy, samopoczucie, osiągane wyniki i zdrowie. Regeneracja po wysiłku fizycznym jest zależna od wielu czynników, np. obciążenie treningowe, dieta, stan zdrowia, zastosowane środki (fizjoterapia, masaż, rolowanie). Aby regeneracja mięśni po treningu przebiegła prawidłowo, warto zastanowić się nad wykorzystaniem kilku produktów, które doskonale ją wspierają i pomagają w szybszym powrocie do pełnej sprawności.

Kompresja

Dobrze znana na całym świecie w postaci opasek kompresyjnych i skarpet. Stosowana również w medycynie, jednak tutaj używane są produkty o innej klasie kompresji (ucisku). Jej działanie, poprzez stopniowany ucisk, powoduje lepsze krążenie krwi, która jest lepiej dotleniona i szybciej trafia do mięśni. Dodatkowo, szybciej usuwane są produkty powstałe podczas wysiłku takie jak kwas mlekowy i jego metabolity, co pozwala na szybszy powrót do sprawności oraz zmniejszenie bolesności mięśni. Można ją stosować zarówno w trakcie, jak i po wysiłku. Doskonałym rozwiązaniem będzie ubranie skarpet kompresyjnych po treningu, nawet pod ubranie. Pozwoli to szybciej wrócić do formy, nie stanowiąc jednocześnie przeszkody w wykonywaniu codziennych czynności. Jeśli chodzi o produkty z działu „kompresja”, szczególnie polecamy markę Compressport.

Rollery i piłki do masażu

Rolowanie to nic innego jak masaż powięzi, które otaczają nasze mięśnie. Zbyt spięte powięzi ograniczają mobilność i powodują przykurcze, co z kolei przekłada się na mniejszy zakres ruchu i bolesność. Praca na rollerze czy piłce do masażu powoduje rozluźnianie powięzi. Rolowanie często bywa bolesne i nieprzyjemne, ale i taka bywa regeneracja dla sportowców i osób aktywnych fizycznie... Ważne, aby zadbać o odpowiednią twardość rollera i robić to systematycznie. Z pewnością zaowocuje to w przyszłości, a Twoje ciało będzie Ci wdzięczne! W kwestii rollerów uwagę przyciągną produty marki Movo, a piłki do masażu = Hyperice!

Urządzenia do masażu

Wyglądem przypominają pistolet, jednak to nic innego jak urządzenia do automasażu. Doskonale sprawdzą się w domu, podczas podróży czy wakacji jako zastępstwo wizyty w gabinecie, aby rozmasować mięśnie i powięzi. Mocny silnik pozwala dopasować intensywność masażu do indywidualnych potrzeb, a odpowiednie końcówki dedykowane są dla danych grup mięśniowych, dzięki czemu te produkty coraz częściej wpisują się w proces regeneracji w sporcie. Pistolet dociera nawet do najtrudniej dostępnych partii mięśni i doskonale rozbija punkty spustowe. Mimo naprawdę mocnych wibracji jest cichy i komfortowy w użyciu. W tej materii także polecamy jednego z liderów wśród produktów do regeneracji dla sportowców, czyli Hyperice.

Urządzenia do drenażu limfatycznego

Zaawansowane urządzenia służące do dynamicznej kompresoterapii działające na zasadzie drenażu limfatycznego. Rękawy zakładane na różne części ciała, przy pomocy sprężonego powietrza, masują kończyny, mobilizują płyny oraz poprawiają krążenie. Korzystają z nich najlepsi sportowcy na całym świecie, aby regeneracja po treningu była dla nich czystą przyjemnością. Na pierwszy plan, jeśli chodzi o te urządzenia do masażu, z pewnością wysuwa się Normatec i jego zaawansowane, nowatorskie technologie.

Elektrostymulatory mięśni

Elektrostymulacja mięśni i jej zalety znane są od lat. Kiedyś wykorzystywana głównie w gabinetach fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych – teraz dostępna również do użytku w domowym zaciszu. Mnóstwo programów pozwala Ci zarówno trenować dane partie mięśniowe jak i oddziaływać na nie kojąco, łagodząc ból i napięcia. Dzięki temu proces regeneracji po treningu przebiegnie szybciej i skuteczniej. Wśród produktów tego typu na rynku, jedną z najciekawszych propozycji jest marka Compex, a jej bogata oferta pozwoli każdemu znaleźć właściwy elektrostymulator mięśni dla siebie.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel