Skarpetki Balega - dlaczego idealne do biegania?

2018-07-26
Skarpetki Balega - dlaczego idealne do biegania?
Skarpetki biegowe są istotnym elementem wyposażenia każdej osoby ćwiczącej. Jeśli nie dopasujesz ich do swoich oczekiwań, bardzo szybko zaczniesz to zauważać – stopy odczują dyskomfort, nie mając zapewnionej swobodnej cyrkulacji powietrza, a w najgorszym przypadku mogą pojawić się na nich odciski. Nie trzeba dodawać, jaki ma to wpływ na sam trening oraz osiągane wówczas rezultaty. Dobrze jest więc poświęcić trochę czasu i wybrać najlepsze skarpetki do biegania dla siebie. Które elementy powinny je charakteryzować? Na co zwrócić uwagę, szukając modelu, który spełni oczekiwania i te funkcjonalne, i te w zakresie designu? Warto pochylić się nad propozycją marki Balega i znaleźć swoją inspirację.

skarpetki biegowe

Skarpetki idealne do biegu – jak wybrać?


Skarpetki biegowe powinny dawać komfort stopom, ale ich rodzaj – podobnie jak w przypadku butów – musi być dobrany do pory roku. W ciepłych miesiącach należy postawić na lekkie i cienkie, które będą cechować się dobrą wentylacją, co pozwoli na bieżącą cyrkulację powietrza oraz nie dopuści do przegrzania stopy. Dzianina, z jakiej zostaną wykonane, powinna mieć cienki splot, jednak na tyle solidny, że wskutek użycia nie zostanie on przetarty. Latem warto postawić na tkaniny sztuczne, które nie chłoną wilgoci i szybko schną, zapewniając biegaczowi możliwość ich częstego użytkowania. Latem nie sprawdzi się natomiast bawełna zatrzymująca nieprzyjemny zapach i długo schnąca, co nie sprzyja właściwemu poziomowi wygody podczas treningu. Idealne skarpetki do biegania zimą mają pełnić te same funkcje, co te predestynowane na ciepłą porę, jednak materiał ich wykonania powinien być grubszy, aby dawać stopie skuteczną ochronę przed chłodem. Zapewni to komfort termiczny. Ich idealne dopasowanie do ciała zapewnia doskonałą jakość podczas użytkowania.

Balega – dlaczego warto wybrać tę markę?


Marka Balega oferuje skarpetki do biegania, które cechują się wysokim standardem wykonania, co przełoży się na komfort podczas każdego treningu i zawodów. Niezależnie od modelu można spodziewać się następujących rozwiązań:

● Posiadają wyprofilowany krój – ścisłe dopasowanie do stopy, dzięki czemu produkt nie zsuwa się i nie powoduje podrażnień. Efekt osiągnięty dzięki technologii Balega VTech, która odpowiada za wsparcie łuku stopy i optymalne dopasowanie.
● Są bezszwowe – aby zminimalizować tarcie skóry, skarpetki Balega są produkowane tak, by wyeliminować elementy połączeń materiału.
● Występuje pogłębiona część piętowa – modele odzienia na stopy marki Balega mają 30% więcej nici w oplocie wokół okolic pięty, dzięki czemu jest ona lepiej chroniona.
● Wykorzystano do ich powstania przędzę DrynamiX, która cechuje się doskonałym odprowadzaniem wilgoci, co pozwala na utrzymanie stopy w suchości, zapewniając komfort.

skarpetki do biegania

Skarpetki Balega wykonywane są z mieszanek materiałów sztucznych. W ofercie można znaleźć pary różnej długości, przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. W zależności od konkretnego modelu stosowane są rozmaite tkaniny. W damskich Enduro No Show wykorzystano kompilację poliestru z nylonem i poliamidem oraz elastanem, a w męskich Blister Resist Quarterbal użyto także moheru, który zimną zostanie doceniony za komfort termiczny, a latem natomiast pozwoli odczuć przyjemny chłód.
Warto pamiętać, że choć skarpetki biegowe mają tylko nieco mniejszy wpływ na komfort treningu niż buty, to rezultaty, jakie możesz osiągnąć, zależą od Twojego wysiłku, determinacji i motywacji, które włożysz w ćwiczenia.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel