Suplementacja dla triathlonisty - wypróbuj Enervit!

2018-08-09
Suplementacja dla triathlonisty - wypróbuj Enervit!
Suplementacja pełni ważną rolę w każdym sporcie. Zażywanie tzw. suplementów, a więc środków spożywczych, które docelowo mają uzupełnić standardową dietę, pozwala wyregulować niedobory witamin czy składników mineralnych. Dostarczanie substancji fizjologicznie czynnych, których akumulacja w organizmie może spowodować korzystny efekt ergogeniczny. Pozwala to na zwiększenie możliwości organizmu. Suplementacja - obok treningu – to jedna ze składowych działań, podejmowanych przez osoby trenujące, aby osiągnąć wysokie sportowe wyniki. Regularne zażywanie suplementów może przyczynić się do poprawy wydolności organizmu, usprawnić przemianę energetyczną, pozytywnie wpływając na ciało. Na rynku dostępne są preparaty dla wielu różnych form aktywności – zaczynając od ponoszenia ciężarów, kończąc na gimnastyce. A jak przebiega suplementacja w triathlonie? Jakie środki warto polecić, gdy uprawia się triathlon?

Suplementy Enervit – zaufaj opiniom!


Enervit oferuje produkty przeznaczone dla nawet najbardziej wymagających sportowców i cieszące się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. Triathlon jako dyscyplina jest kompilacją pływania, kolarstwa i biegania, więc dopomina się od zawodnika wielkiej wydolności i fizycznej wytrzymałości. Enervit, wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom organizmów, proponuje gotowe suplementy dla kolarzy i biegaczy. To właśnie z ich właściwości może skorzystać triathlonista.

żele energetyczne enervit

Aminokwasy Gymline BCAA – preparat przeznaczony jest dla sportowców w przypadku intensywnego wysiłku fizycznego. Jego zawartość to 95% esencjonalnych aminokwasów rozgałęzionych BCAA (L-leucyna, L-izoleucyna, L-walina). Jedna dawka to pięć tabletek, które dostarczają 4,8 g aminokwasów rozgałęzionych. Zawarte w nich witamina B1 i witamina B6 przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.
Sole mineralne do rozpuszczania Sparkling Salt - witaminy, minerały i sole mineralne pod postacią tabletek do rozpuszczania. Ich stosowanie powinno pozwolić na utrzymanie prawidłowego poziomu nawodnienia w organizmie, prawidłowego funkcjonowania mięśni oraz całego organizmu, a także na zredukowanie odczuwania zmęczenia. Dziennie można zażywać do 4 tabletek.

suplementy enervit

Produkty Enervit to także szeroki wybór żelów energetycznych, napojów oraz galaretek. Mogą pomóc podczas treningów i ćwiczeń. Wśród nich warto zwrócić uwagę na takie jak:


Żel energetyczny ENERVITENE BCAA - dzięki mieszance maltodekstryny, glukozy i fruktozy gwarantuje bardzo szybkie dostarczenie energii bez ryzyka podniesienia poziomu cukru we krwi. Poza tym ma pyszny, malinowy smak.
Shot energetyczny z kofeiną MATE SHOT – szybki sposób na dodanie sobie energii podczas ćwiczeń, w jego składzie znajdują się kofeina, tiamina, niacyna oraz witamina B6.
Galaretka energetyczna PRE-SPORT - wskazana przed intensywnym i długotrwałym wysiłkiem fizycznym. Beztłuszczowy produkt zawiera w swoim składzie izomaltulozę stanowiącą 30% produktu w całkowitej masie cukru. Jej spożycie podnosi poziom glukozy we krwi mniej niż w przypadku produktów zawierających inny cukier. Utrzymując go, przygotowuje organizm energetycznie do intensywnego wysiłku fizycznego.

Pełna oferta produktów Enervit jest dostępna w sklepie TriCentre.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel