Technologia ZeroDrop - biegaj szybciej z Altrą!

2017-08-18
Technologia ZeroDrop - biegaj szybciej z Altrą!
buty biegowe Altra
Każdy but biegowy Altra jest tworzony w oparciu o technologię ZeroDrop. Oznacza to, że pięta i przednia część stopy znajdują się na tym samym poziomie. To naturalne ułożenie pozwala na prawidłowe ułożenie stopy, a także zapewnia prawidłową postawę ciała przy każdym kroku. ZeroDrop odciąża ścięgna Achillesa jednocześnie wzmacniając je i zwiększa wytrzymałość mięśni łydek. Te partie nóg są najbardziej narażone na przeciążenia podczas długiego treningu w butach biegowych z podwyższoną piętą.

Korzyści:


  • pięta i przednia część stopy znajdują się na tym samym poziomie
  • dbałość o prawidłowe ułożenie stopy redukujące wstrząsy nawet pięciokrotnie
  • prawidłowo pracujące ścięgna Achillesa
  • naturalne ułożenie stóp, kręgosłupa oraz właściwa postawa
  • wpływ na poprawę techniki biegowej
  • przenoszenie ciężaru ciała z przodu do tyłu

Buty biegowe inne niż wszystkie


Zastosowana technologia ZeroDrop stanowi główny wyróżnik marki na tle pozostałych firm. Buty biegowe Altra przede wszystkich charakteryzują się naturalnością, więc podczas produkcji nie ma miejsca na podwyższenie w okolicach pięt. Niczym nieograniczone ruchy to gwarancja, że nawet najbardziej intensywne wybieganie obejdzie się bez wstrząsów i niekorzystnego działania na mięśnie.

Golden Harper, po oszacowaniu, jak wielu klientów zgłosiło się do jego sklepu, narzekając na bóle i nawracające kontuzję, postanowił znaleźć rozwiązanie. Przeprowadzone przez niego badania poparte analizami wideo technik biegowych dowiodły jasno, że tradycyjne buty biegowe i sposób ich produkcji nie wpływają korzystnie na stopy, mięśnie i postawę sportowców.

Używając piekarnika, by zerwać zbędną warstwę materiału w butach swoich klientów i przygotować but, który będzie odpowiadał naturalnemu ułożeniu stopy. Harper określił tę rewolucję mianem „ZeroDrop”, co pozwoliło butom biegowym Altra stać się najbardziej innowacyjną marką, która pozwoliła poczuć zawodnikom prawdziwą różnicę.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel