Ultralekkie opaski kompresyjne - Compressport R2 Oxygen

2023-06-09
Ultralekkie opaski kompresyjne - Compressport R2 Oxygen

Czasem na polach lawy w Konie, czasem w palących piaskach Sahary... Niektóre wyścigi, zwłaszcza te w ekstremalnych warunkach, wymagają sprzętu najwyższej klasy bez żadnych kompromisów. Aby spełnić oczekiwania zawodników biorących udział nawet w takich zawodach, powstały opaski kompresyjne R2 Oxygen od Compressport. Powstały jako ultralekka wersja kultowego modelu R2v2, a zostały stworzone z myślą o najdłuższych dystansach podczas bardzo trudnych wyzwań. To nie tylko najlżejszy produkt w ofercie szwajcarskiego producenta, to najlżejszy model na całym rynku! Opaski ważą zaledwie 30 g i jest to prawdziwa rewelacja na skalę światową.

Kluczową rolę odgrywają szybko wysychające, siateczkowe panele. Zapewniają znakomitą przewiewność i oddychalność na całej długości i szerokości. Wyjątkowo lekki i miękki materiał świetnie przylega do skóry, a jego wspomniana już lekkość sprawia wrażenie „drugiej skóry”, dlatego opaski kompresyjne R2 Oxygen są praktycznie niewyczuwalne na nogach. Przy tych wszystkich zastosowaniach nie zapomniano o tym, co ma istotny wpływ na komfort zawodnika – pełne wsparcie podczas maksymalnej intensywności wysiłku i minimalizowanie ryzyka wystąpienia skurczów i przeciążeń. Dzięki tym cechom zawodnik otrzymuje naprawdę solidną pomoc w walce o jak najlepszy występ.

Badania naukowe przeprowadzane podczas produkcji opasek dowiodły, że wykorzystane włókna w 100% zachowują wszystkie kompresyjne właściwości, zapewniając optymalne wsparcie łydek przy jednoczesnym ograniczeniu wibracji i wstrząsów mięśni. Optymalne samopoczucie jest możliwe dzięki paskom wentylacyjnym rozmieszczonym stopniowo na całej długości i szerokości produktu. Sprawdzają się nawet przy rozszerzaniu się łydki puchnącej w czasie trwania intensywnego wysiłku. Dla bezpieczeństwa zamontowano odblaskowe logo Compressport, dlatego zwiększa się zarówno widoczność, jak i komfort psychiczny podczas biegania po zmroku.

Opaski kompresyjne Compressport R2 Oxygen – kluczowe aspekty:

compressport r2 oxygen

Opaski kompresyjne Compressport R2 Oxygen – zastosowane technologie:

  • Ultralight – opaski kompresyjne Compressport nie chłoną wody, dlatego zawsze pozostają ultralekkie niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.
  • Oxygen Gradual Ventilation – stopniowo rozmieszczone paski wentylacyjne gwarantują komfort wraz z powiększaniem się łydki podczas długich dystansów.
  • Shock Absorber – kompresja 360° tłumi efekt „fali uderzeniowej” na mięśnie, żyły i stawy.
  • Massaging Fibre – każdy ruch powoduje mikromasaż zapewniający dobre samopoczucie i lekkość dzięki opatentowanemu włóknu.
  • Front & Back Reflective Logos – maksymalnie zwiększenie bezpieczeństwa podczas treningów przy słabym oświetleniu lub po zmroku. Odblaskowe logo jest doskonale widoczne nawet z dużej odległości.
  • K-Protect – ergonomiczna wypustka na kolanie wspierająca rzepkę tłumi wibracje do 8%.
  • Thermo-Regulation – unikalny splot tkaniny poprawia cyrkulację powietrza i odpowiada za właściwą wymianę cieplną. Dzięki temu łydka nie przegrzewa się ani nie marznie.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixel