Wkładki Currex - wkładki dla każdego sportowca

2021-01-22

Marka Currex powstała w 2007 roku na bazie doświadczeń Bjorna Gustaffsona, mistrza świata w triathlonie z 1989 roku. Przyświecał mu cel stworzenia unikalnych wkładek pasujących do każdych butów i każdych stóp tak, aby pozwolić ludziom aktywnym cieszyć się treningiem w zdrowiu i wygodzie. Nazwa Currex powstała z połączenia łacińskich słów currere (biegać) i rex (król), co w wolnym tłumaczeniu oznacza „król biegania”.

Profil stopy

Każda stopa jest wyjątkowa, jednak możemy wyszczególnić 4 profile stóp, jakie ludzie jako gatunek posiadają – niski, średni i wysoki oraz stopę płaską. Tak naprawdę dotyczy to łuku stopy i jego ułożenia oraz wysokości. Currex oferuje różne wkładki dla różnych typów stóp. Wszystko po to, aby były one jak najbardziej spersonalizowane i posiadały indywidualne dla danych stóp cechy i właściwości.

Test mokrej stopy

Aby określić swój typ stopy, należy wykonać prosty test. Wystarczy stanąć mokrą stopą na kartce papieru bądź innej twardej i równej powierzchni, na której będzie widoczny odcisk stopy. Odbij stopę ,a ślad, jaki zostawiła, porównaj z grafiką powyżej. Otrzymasz wtedy odpowiedź, jakim typem stopy dysponujesz. Proste i skuteczne, nawet do wykonania samemu w domowych warunkach.

Dlaczego Currex?

Wkładki Currex to produkt mocno innowacyjny. Sięgając po nie ze sklepowej półki, otrzymujemy zindywidualizowany, uwzględniający różne typy stóp produkt. Każdy model wkładki oferuje różne wersje uwzględniające anatomiczne różnice między danymi typami stóp. Dodatkowo, wszystkie rozmiary i typy wkładek mają inną elastyczność i sprężystość oraz różnią się twardością. Dzięki temu otrzymujemy aż 18 różnych, indywidualnych wkładek z danego modelu różniących się przeznaczeniem ze względu na sport, któremu są dedykowane. Każdy z tych modeli uwzględnia specyfikę i potrzeby danego sportu, tworząc produkty podobne jednak różne. Co więcej, wkładki Currex cechują się bardzo łatwym doborem. Zajmuje to praktycznie chwilę i nie potrzebujemy specjalistycznej pomocy przy ich doborze. Pasują do każdych butów, nie zaburzając przy tych ich właściwości.

Najważniejsze cechy wkładek Currex

Cechą wyróżniającą wkładki Currex jest ich unikatowość w porównaniu do produktów konkurencji. Wyróżnikiem z pewnością będzie funkcja dynamicznego wsparcia poprzez autorski system DAT. Dodatkowo, wkładki składają się z wielu warstw – najczęściej z 3 albo 4 – co wpływa na wygodę i amortyzację wstrząsów. Wszystkie produkty marki Currex posiadają zerowy drop, czyli taką samą grubość pod piętą i pod palcami. Nie zaburza to konstrukcji buta oraz jego funkcji. Warto pochylić się również nad kształtem wkładki, ponieważ unikalne wyprofilowanie okolicy pięty zapewnia stabilność nawet w ciężkich warunkach. Co ważne, wkładki mają różną twardość i elastyczność w zależności od rozmiaru. Jest to praktycznie niespotykane wśród produktów konkurencji. Wkładki Currex cechują się niską wagą, co jest szczególnie ważne podczas używania ich z lekkimi butami typu, np. startówki.

DAT – Dynamic Arch Technology

Wkładki Currex jako jedyne na rynku posiadają dynamiczne wsparcie. Każda wkładka wyposażona jest w system DAT. Jest to umieszczona pod łukiem stopy elastyczna i odpowiednio sztywna płytka z tworzywa, która oddziałuje na łuk stopy i receptory tam zawarte. DAT angażuje mięśnie stopy i działa synergicznie z nimi podczas ruchu. Stymulacja łuku stopy, poprzez oddziaływanie na niego działa amortyzująco, poprawia odbicie oraz redukuje przenoszenie wstrząsów na stawy i ścięgna. Co ważne, rozmiar wkładki S będzie miał inną gęstość i twardość niż rozmiar XL, którego użytkownik posiada większą stopę, większą wagę i wzrost. Wszystko po to, aby wkładki były jak najbardziej zindywidualizowane i dopasowane do potrzeb różnych klientów.

Różne wkładki do różnych sportów

Marka Currex ma w ofercie wkładki przeznaczone do różnych sportów i aktywności fizycznych. Oczywiście, różnią się one między sobą, uwzględniając charakterystykę danego sportu, jego dynamikę, ruch i biomechanikę. Wkładki różnią się między sobą ilością warstw, kształtem i grubością, kompozycją materiałów, z jakiego je wykonano oraz parametrami takimi jak miękkość, sprężystość czy elastyczność. Wkładki Currex oferują produkty dla biegaczy, kolarzy, piłkarzy, triathlonistów czy nawet dla hokeistów.

Zalety płynące ze stosowania wkładek Currex

Najważniejszym celem marki Currex jest poprawa komfortu poprzez stosowanie wkładek tej firmy. Poprzez swą miękkość i sprężystość są po prostu niesamowicie wygodne. Dzięki ich wielowarstwowej konstrukcji doskonale amortyzują wstrząsy i minimalizują ryzyko powstawania kontuzji. Dodatkowo, zastosowanie materiałów o wysokim współczynniku sprężystości pozwala poprawić odbicie od podłoża podczas biegu. Ich unikalny kształt i wyprofilowanie znacząco podnosi stabilność stopy w bucie i podczas ruchu, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo. Co ciekawe, system dynamicznego wsparcia DAT działa aktywnie podczas fazy ruchu.

Dla kogo wkładki Currex?

Tak naprawdę wkładki Currex są dla każdego – biegacza, kolarza czy po prostu osoby aktywnej fizycznie, która chce poprawić komfort używania butów, poprawić amortyzację czy sprawić, aby stopa była bardziej stabilna. Tak naprawdę nie ma większych przeciwskazań, żeby śmiało stosować je w butach biegowych, turystycznych, rowerowych czy do chodzenia na co dzień.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixel