Ironman w Polsce 2023 – najważniejsze informacje o wydarzeniu

2023-05-08
Ironman w Polsce 2023 – najważniejsze informacje o wydarzeniu

Wyścigi triathlonowe w Polsce, szczególnie te odbywające się na królewskim dystansie, cieszą się coraz większą popularnością. Na inaugurację sezonu, która odbędzie się już 11 czerwca 2023 r. w Warszawie, czeka kilkanaście tysięcy sportowców, którzy chcą zmierzyć się podczas najbardziej morderczych wyścigów. Ty również należysz do ich grona? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj najważniejsze wydarzenia zaplanowane podczas tegorocznych zawodów odbywających się pod szyldem Ironman 2023!

Spis treści wpisu:

Ironman – królewski dystans triathlonowy

Triathlon nie bez przyczyny uznawany jest za jedną z najcięższych dyscyplin sportowych. Pokonanie królewskiego dystansu, na który składają się: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz bieg na odcinku liczącym bagatela 42 km i 195 m, wymaga niemałych umiejętności. Choć tak morderczy wysiłek mogą przetrwać tylko najlepsi, to jednak z roku na rok grono osób, które zapisują się na zawody Ironman, stale się powiększa. W tym roku do wyścigów triathlonowych w Polsce na dystansie pełnego IM zgłosiło się już kilkanaście tysięcy zawodników z ponad 40 krajów na świecie! Czasu na to, by odświeżyć stroje triathlonowe i przygotować rower, zostało naprawdę niewiele. Inauguracja cyklu Ironman Poland 2023 została bowiem zaplanowana już na 11 czerwca!

Zamierzasz rywalizować o tytuł „człowieka z żelaza”? A może po prostu interesujesz się tą niezwykle wymagającą dyscypliną sportu? Przeczytaj dalszą część naszego poradnika i sprawdź, jakie wydarzenia zaplanowano podczas tegorocznych zawodów Ironman Poland 2023!

Ironman 2023 w Polsce – gdzie i kiedy odbędzie się wyścig?

Miniony sezon był dla miłośników zawodów odbywających się pod szyldem Ironman Poland naprawdę udany. I nie chodzi tu tylko o dużą frekwencję, lecz również fakt, że po raz pierwszy impreza odbyła się także w stolicy Wielkopolski. W tym roku, podobnie jak podczas poprzedniej edycji, wyścigi triathlonowe w Polsce na dystansie pełnego IM odbędą się w trzech miastach:

  • 11 czerwca w Warszawie,
  • 6 sierpnia w Gdyni,
  • 3 września w Poznaniu.

Wzorem ubiegłorocznego cyklu, w tym roku także zaplanowane zostały wyścigi dla najmłodszych triathlonistów. W zawodach z serii Kids Run mogą się zmierzyć nawet trzylatki!

Atrakcje nie tylko dla sportowców

Podczas tegorocznych zawodów Ironman 2023, kibice mogą spodziewać się kilku nowości. Organizatorzy postanowili bowiem zaanimować trasy biegowe tak, by umożliwić udział w imprezie jak największej liczbie osób. Miłośnicy triathlonu, którzy będą obserwować zmagania zawodników w walce o tytuł „żelaznego człowieka”, mogą również wykupić wejściówki do strefy VIP oraz na imprezy towarzyszące.

Wyścigi triathlonowe w Polsce w 2023 r.

Choć z pewnością zawody odbywające się pod szyldem Ironman 2023 to najbardziej widowiskowe wydarzenie, to jednak miłośnicy triathlonu w tym roku mogą wziąć udział także w innych imprezach. Kalendarz triathlonowy 2023 zapowiada się bowiem bardzo ciekawie – w okresie od kwietnia do listopada zaplanowanych zostało kilkadziesiąt sportowych eventów. Różnią się one stopniem trudności. Dzięki temu coś dla siebie znajdą zarówno osoby, chcące sprawdzić swoją formę przed innymi startami, jak również Ci, którzy pragną zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami.

Jak przygotować się do zawodów triathlonowych na dystansie pełnego IM? Kilka praktycznych wskazówek na koniec

Aby pokonać królewski dystans, z pewnością trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie kondycyjne. Najbardziej wymagające pod względem wytrzymałościowym są jazda na rowerze oraz bieganie. Podstawę treningu wśród osób przygotowujących się do startu w zawodach Ironman 2023 powinny zatem stanowić ćwiczenia wysiłkowe. Przyda się również solidny pływacki background. Wynik rywalizacji na tym polu często zależy bowiem od odpowiedniej techniki.

Przygotowując się do startu w wyścigu, należy jeszcze zgromadzić niezbędne akcesoria, takie jak chociażby buty triathlonowe czy pianki pływackie. Pamiętaj również, że triathlon to sport, w przypadku którego o ostatecznym wyniku często decydują drobne detale. Nie warto się tu zatem zdawać na przypadek – lepiej zainwestować w sprzęt, na którym można ślepo polegać. Profesjonalny sklep triathlonowy to dobre miejsce, by kupić wysokiej jakości wyposażenie, które pomoże w osiągnięciu upragnionego celu.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel