Chusty wielofunkcyjne Buff - zastosowanie

2020-04-21
Chusty wielofunkcyjne Buff - zastosowanie
Rozpoczynamy powrót do normalności - pozwolili nam wychodzić na trening i cieszyć się aktywnością fizyczną! Należy jednak pamiętać, że pojedynek bieganie vs koronawirus wciąż trwa i nie można jeszcze w żadnym stopniu ogłaszać naszego triumfu nad pandemią COVID-19. Mamy jednak coś, co pozwoli na radość z biegania czy też jazdy na rowerze przy jednoczesnym zachowaniu środków ostrożności. Z dumą dołączamy do akcji #KryjRyj, wprowadzając do naszej oferty m.in. chusty wielofunkcyjne Buff. Są to znane, lubiane i powszechnie stosowane produkty na całym świecie, które w obecnych czasach mogą sprawdzić się także jako zakrycie ust i nosa w czasie wysiłku. Aby nie było za nudno, marka gwarantuje szeroką gamę zastosowań swoich artykułów. Zobacz, który z tych sposobów da się wykorzystać jako pomoc w bieganiu podczas koronawirusa!

Wiązanie chusty Buff - najpopularniejsze rozwiązania

1. Kominiarka - balaclava
Sposób, który sprawdzi się przede wszystkim w mroźne dni oraz w czasie silnych podmuchów wiatru. Ochrania niemal całą głowę, zabezpieczając przy tym nos, usta i szyję. Warto o tym pamiętać nie tylko podczas biegania czy jazdy na rowerze - kominiarka Buff swoje zastosowanie znajdzie też m.in. na nartach.

2. Czapka - cap
Przydatna szczególnie w niskich temperaturach. Chusta wielofunkcyjna złożona w ten sposób zapewni komfort termiczny podczas wybiegań lub przejażdżek w chłodny dzień. Świetnie chroni przed wiatrem i dogrzeje głowę. Jej uformowanie sprawia, że czapka Buff będzie pasować pod kask.

3. Chusta na głowę - do rag
To dobre rozwiązanie nie tylko w czasie zimnych dni, ale także przy górskich wędrówkach, kiedy temperatura jest wyższa. Chusta na głowę Buff nadaje także się pod kask rowerowy, chroni głowę oraz kark. Ten sposób uznaje się za jeden z najpopularniejszych i najłatwiejszych do wykonania.

4. Maska - face mask
Podobnie jak kominiarka, jest to metoda, która najlepiej ochroni nas w czasie pandemii koronawirusa COVID-19. Gwarantuje swobodne oddychanie i jednocześnie zakrycie nosa i ust. Chroni przed kurzem, a także mrozem. Maska Buff Sprawdzi się nie tylko w przypadku biegaczy, ale także narciarzy i podczas jazdy na snowboardzie.

chusty buff zastosowaniefot. https://coolofthewild.com/

5. Bandana - pirate
Najlepsze zabezpieczenie przed słońcem i szczególnie przydatny w czasie upałów. Dzięki dobremu zawiązaniu bandana Buff pewnie przylega do głowy. Ze względu na supeł znajdujący się z tyłu nie będzie to komfortowe rozwiązanie dla kolarzy, ale biegacze zyskują w ten sposób potrzebną ochronę.

6. Chusta na głowę - foulard
To kolejny sposób na ochronę, przede wszystkim, głowy. Docenią go szczególnie biegaczki oraz biegacze posiadający dłuższe włosy. Chusta na głowę Buff w tym wydaniu ma za zadanie osłaniać przed wiatrem i słońcem. Rozwiązanie proponowane zwłaszcza na ciepłe dni.

7. Gumka do włosów - hair tie
Kto potrzebuje spiąć włosy w kucyk, może wykorzystać produkt tej marki. To dobry sposób na ujarzmienie burzy na głowie, aby nie przeszkadzała podczas wykonywania treningu. Gumka do włosów Buff jest alternatywą dla tradycyjnej gumki i zawiązana pewnie je trzyma.

8. Opaska na włosy - hairband
Kolejny sposób na trzymanie włosów  „w ryzach”. Opaska na włosy Buff nie tylko przytrzyma fryzurę na swoim miejscu, ale i zapobiegnie spływaniu potu do oczu. W zależności od potrzeby można regulować jej szerokość tak, by odpowiadała oczekiwaniom biegacza.

how to wear bufffot. https://artofyoursuccess.com/

9. Opaska na głowę - hat liner
Zastosowanie wymienione wyżej tylko dedykowane kolarzom. Przede wszystkim, ma za zadanie osłaniać skórę przed kaskiem i zmniejszać potliwość. Chcąc uchronić się przed niewygodami związanymi z noszeniem kasku rowerowego, przekonaj się, jak wiele korzyści może zapewnić Ci opaska na głowę Buff.

10. Neck gaiter
Jest to rozbudowana wersja klasycznego szalika, który chroni nie tylko szyję, ale i kark. Aby zapobiec zbytniemu nagrzaniu tej wrażliwej części ciała, warto sprawdzić, jak w boju działa neck gaiter Buff. Mogą z tego skorzystać biegacze, kolarze czy też uczestniczy wędrówek górskich.

11. Kaptur - hood
Bardzo podobny do kominiarki, jednak nie wymaga zasłonięcia ust i nosa, do czego aktualnie nie zachęcamy ze względu na restrykcje związane z koronawirusem. Zapewnia to większą swobodę oddychania, gwarantując tym samym swobodę ruchów i pewność ochrony przed wiatrem i chłodem.

12. Chusta na głowę - sahariane
Co ciekawe, jest to metoda, która została zaczerpnięta rodem z Francji od tamtejszych legionistów. Warto wykorzystać to rozwiązanie szczególnie w czasie nieznośnych upałów, ponieważ kark jest solidnie chroniony przed słońcem. Chusta na głowę Buff to jedno z najpopularniejszych zastosowań produktu marki.

zastosowanie chusty bufffot. https://hikingmadness.files.wordpress.com/

13. Opaska na głowę - headband
Niemal bliźniaczy sposób opisany pod nr 8 z tym, że w tym przypadku należy umieścić ją bardziej na czole. Oddychająca opaska na głowę zapewni dobre odprowadzenie potu oraz zapobiegnie jego spływaniu do oczu, co wiąże się z dyskomfortem podczas biegania.

14. Sun guard
Takie zastosowanie idealnie nadaję się pod czapki z daszkiem. Ma na celu osłonę karku oraz odprowadzenie potu. Mogą z tego skorzystać nie tylko sportowcy, ale i osoby wypoczywające na plaży lub oddające się wędkowaniu. Sun guard Buff pozwoli na lepsze trzymanie czapki i zabezpieczy przed przegrzaniem.

15. Szalik - neckerchief
Nie trzeba zabierać ze sobą nierzadko ciężkiego i gryzącego szalika czy też zapinać się kurtką pod samą szyje. Dzięki temu rozwiązaniu chronimy się przed wiatrem, a dla biegaczy czy kolarzy to także wsparcie przy niskich temperaturach. Szalik Buff jest dobrze oddychający i gwarantuje pełną swobodę.

16. Frotka na nadgarsterk - Wristband
Ostatnie z najpopularniejszych zastosowań to po prostu frotka. Jest to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia biegacza w upalny dzień, by zetrzeć pot z czoła i móc kontynuować trening w komfortowych warunkach. Frotka na nadgarstek bardzo dobrze zbiera wilgoć i szybko ją odprowadza.

Aby zobaczyć, jak zawiązać chusty wielofunkcyjne Buff, zerknij na poniższy poradnik z oficjalnego kanału Buff na YouTube. Dzięki niemu dowiesz się nie tylko jak ochronić twarz podczas aktywności fizycznej w czasie koronawirusa COVID-19, ale poznasz także pozostałe sposoby na wykorzystanie produktu.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel