Klapki regeneracyjne Oofos - jak działają?

2019-04-18
Klapki regeneracyjne Oofos - jak działają?
Każda osoba ćwicząca doskonale zdaje sobie sprawę, że jednym z kluczowych elementów przygotowań do wysiłku i utrzymania w formie jest odpowiednia regeneracja. Osoby uprawiające triathlon, biegi czy kolarstwo muszą zadbać o odpoczynek nóg, a zwłaszcza stóp, które podczas każdego treningu czy zawodów są narażone na olbrzymie obciążenia. Wychodzi im naprzeciw marka OOFOS, która zaprojektowała specjalne klapki, gwarantujące lepszą i szybszą regenerację niż inne obuwie! W jaki sposób udało się osiągnąć takie efekty?

Klapki regeneracyjne – jak działają?

Klapki regeneracyjne wykonane zostały przy użyciu specjalnej, opatentowanej pianki OOfoam. Co odróżnia ją od zwykłej pianki używanej w butach sportowych? W stosunku do najpopularniejszej – EVA – może poszczycić się lepszym aż o 37% amortyzowaniem,, dzięki czemu stopa, a wraz z nią noga, nie odczuwają aż tak mocno nacisku. Dzięki mniejszemu obciążeniu organizm ma możliwość szybszej regeneracji i szybszego powrotu do formy.
Pianka ta została stworzona we współpracy z fizjoterapeutami. Uwzględniono przy tym ważną kwestię, jaką jest biomechanika stopy. Kształt podeszwy – zwany kołyską łuku stopy – ma działanie masujące, co działa stymulująco na podbicie oraz łuk stopy. Przyjemnie masuje skórę podczas chodzenia, co poprawia obieg krwi i dostarczanie do komórek tlenu. Ponieważ klapki regeneracyjne Oofos mają krój klasycznych japonek, zapewniają dodatkowo odpowiedni przepływ powietrza, umożliwiając swobodne oddychanie stopie.

Dla kogo przeznaczone są klapki Oofos?

Klapki Oofos dedykowane są przede wszystkim osobom ćwiczącym, ale mogą posłużyć także każdej osobie, której stopy potrzebują regeneracji po wielu godzinach spędzonych za biurkiem. W przypadku osób ćwiczących dobrze zakładać je po sesji treningowej, a siedzących – mogą być noszone przez cały dzień. Ponadto nie nasiąkają wilgocią, dzięki czemu można je zakładać na basen. Odpowiadając na pytanie, dla kogo są przeznaczone, można po prostu stwierdzić bez kłamstwa, że dla każdego.

klapki regeneracyjne oofos

Lekkie i higieniczne

Ponieważ większość materiału wykonania stanowi wspomniana pianka OOfoam, są one niezwykle lekkie. Zabranie ich ze sobą w plecaku czy torbie nie będzie dla nikogo obciążeniem. Ponadto, miękki materiał pianki gwarantuje brak jakichkolwiek otarć podczas noszenia, co jeszcze bardziej podnosi komfort użytkowania. Pianka ma właściwości antybakteryjne, dlatego nawet nie trzeba przemywać klapek, aby mieć pewność, że nie znajdują w nich zarazki.

Wybierz kolor, jaki lubisz!

Klapki regeneracyjne Oofos dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, co pozwala na dobranie pary pasującej do gustu osoby używającej. Szare, bordowe, jasne, ciemne – w ofercie Tricentre znajdziesz dokładnie takie, jakich Ci potrzeba! Sprawdź OOFOS klapki i cieszę się niezrównaną regeneracją i wygoda!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel